SC-48V-1000W – Supercap Sirius 1000Wh Pole Embedded 48V
| Description: | Supercap Sirius 1000Wh Pole Embedded 48V |
| Battery Type: | Sirius Supercap |
| Capacity (Wh): | 1000 |
| Dimensions(LxWxH): | 128mm x 1420mm x 118mm |
| Weight: | 23 KG |
| Voltage: | 12 |
| Cycles: | 1 000 000 |
| DOD: | 100% |